Czy warto mieć stronę internetową?


Świat internetu, nowych technologii, a w związku z tym używanych w tym świecie form i sposobów kontaktu z klientami rozwija się w tempie nieporównywalnym z żadną inną branżą. W czasach dominacji tzw. portali social media dla wielu firm zasadne staje się pytanie czy warto rozwijać własną stronę internetową. Na to pytanie powinny w szczególności odpowiedzieć sobie małe i średnie przedsiębiorstwa.

Stworzenie profilu firmy na portalu społecznościowym nie wymaga dużego wysiłku ani specjalistycznej wiedzy. Większość użytkowników internetu potrafi dokonać tego samodzielnie. tworzenie stron www poznań jest procesem bardziej skomplikowanym, czasochłonnym, a co za tym idzie droższym. Warto przy tym wybrać dobrego fachowca który zadba takze o pozycjonowanie stron internetowych poznań.

Profil firmy na portalu społecznościowym jest bardzo dynamicznym kanałem kontaktu. Warto zadbać o jego częste aktualizacje oraz o szybkość kontaktu z potencjalnym klientem. Potrzebny do tego jest pracownik obyty w świecie social media lub w przypadku większych podmiotów agencja reklamowa. Profil taki jest zatem droższy w utrzymaniu niż strony internetowe, które często są statyczne w swojej treści. Trzeba też pamiętać, że nie każdy posiada profil na portalu społecznościowym.

Podsumowując, oba kanały kontaktu są ważne i niekiedy kierowane do różnych grup docelowych. Często dobrze wypozycjonowana strona służy kierowaniu do profilu na portalu społecznościowym, a także stanowi rozwinięcie informacji dla osob które trafiły do nas poprzez social media. Zatem nawet jeśli prowadzimy niewielką firmę warto posiadać zarówno stronę internetową jak i profil na popularnym portalu społecznościowym.