Posted on Lipiec 9, 2019

Jakie maszyny i urządzenia przemysłu spożywczego warto kupić?

Maszyny i urządzenia przemysłu spożywczego wykorzystywane są przede wszystkim w piekarniach, cukierniach, mleczarniach, a także zakładach przetwórstwa rybnego, mięsnego, owoców i warzyw. Obecnie wybór maszyn na rynku jest bardzo duży, wybór odpowiedniego urządzenia nie jest zatem tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Nie wszyscy mają zatem świadomość jakie maszyny i urządzenia przemysłu spożywczego warto kupić. Zdecydowanie najczęściej polecane jest wyposażenie się w komory wędzarnicze, a także kotły warzelne.

Komory wędzarnicze

Komory wędzarnicze przeznaczone są głównie do obróbki termicznej zarówno wędlin, jak i serów, mięs czy ryb. Warto wiedzieć, że najważniejszą cechą tych maszyn nie jest tylko i wyłącznie wędzenie, ale także parzenie, suszenie, pieczenie czy nawet schładzanie wytwarzanych produktów. Ponadto w zależności od indywidualnych preferencji można zdecydować się na zakup maszyny, która będzie najlepiej odpowiadała oczekiwaniom. Obecnie na rynku dostępne są różne opcje omawianej maszyny, jednak cechą wspólną powinna być bardzo wysoka jakość urządzeń, która jest konieczna, w przypadku kontaktu z żywnością.

Kotły warzelne

Nie wszyscy mają świadomość, że warzenie to inaczej gotowanie, właśnie do tego celu zostały stworzone kotły warzelne. Zadaniem urządzenia jest zarówno gotowanie, jak i podgrzewanie płynnych potraw, wędlin, mięs czy wyrobów wędliniarskich. Można je podzielić na kilka grup, nie tylko ze względu na formę podgrzania, ale również czy urządzenie jest elektryczne czy gazowe. Oczywiście występuje także możliwość podgrzania parą technologiczną czy palnikiem olejowym. Kotły mogą być również wyposażone w mieszadło pozwalające na produkcję smalcu, konfitur, sosów czy musów owocowych.

Sprawdź http://unimasz.eu/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *