Osłony wirusowe – czy nadal są potrzebne?


Osłony antywirusowe zyskały na popularności podczas pandemii Covid-19. Można było dostrzec je praktycznie w każdym sklepie czy w miejscach, w których stopień zarażenia się poprzez drogę kropelkową był wysoki. Mimo że obostrzenia zostały zniesione, a stopień zakażeń spadł, to ciągle można je zauważyć w poszczególnych miejscach.
Osłonę antywirusową stanowi przeźroczysty kawałek tworzywa sztucznego, który działa jak tarcza przed bakteriami czy wirusami. Stojący za nią pracownik nie ma ograniczonych ruchów oraz nie musi się przejmować tym, czy poszczególny klient ma na twarzy maseczkę, która uchroniłaby go przez zarażeniem się. Dodatkowo nie wymusza zachowywania odpowiedniego odstępu między ludźmi, którzy akurat ze sobą rozmawiają.
Proste działanie i długotrwałość tych produktów z pewnością wpłynęły na poszczególnych właścicieli danych placówek, którzy z nich nie zrezygnowali wraz z końcem pandemii. Mimo wszystko pracownicy, którzy mieli bezpośredni kontakt z klientem od zawsze byli narażeni na styczność z zarazkami, co skutkowało u nich częstym chorowaniem. Podczas pandemii Covid-19, chorowanie nie wiązało się jedynie z lekkim przeziębieniem, powikłania czy objawy było o wiele gorsze niż przy przebiegu powszechnej choroby. Przystosowywanie się do realiów nowego świata, w których panuje koronawirus spowodowało zwiększenie się świadomości poszczególnych jednostek o tym, jak łatwo jest się czymkolwiek zarazić.
Czy jednak nadal są one potrzebne? Tak. Mimo wszystko zabezpieczają one pracowników przed wszelkiego rodzaju drobnoustrojami, które mogłyby ich zainfekować przy każdym kichnięciu czy kaszlnięciu klienta. Ponadto z pewnością ułatwiają one życie pracownikom, którzy dzięki nim nie będą tak często chorować oraz pracodawcom, którzy nie będą musieli zawracać sobie głowy częstym chorowaniem pracownika. Dodatkowo na pewno okażą się bardzo skuteczne wraz z początkiem jesieni, podczas której bardzo łatwo można się przeziębić i podczas której wiele pracowników znajduje się na chorobowym.

Profesjonaliści w branży: izolacyjnie.pl