Poznańskie słodkości


Każdy wie, że po dobrym obiedzie, słodkie ciasto i kawa smakują najlepiej. Nie ma nic lepszego niż jakościowe ciasta, babeczki czy muffiny z Cukiernia Poznań, który wszak znany jest na całą Polskę z doskonałych rogali świętomarcińskich. W Cukiernia Poznań wypieki są zawsze świeże, a te z dnia poprzedniego – przecenione.
Wypieki są zarówno polskie (serniki, makowce, pierniki), ale i francuskie (pain au chocolat, croissant) czy włoskie (tiramisu). Nie brakuje także słonych przekąsek jak bagietki, bułki czy doskonały chleb wiejski lub pieczywo czosnkowe. Dla każdego coś miłego.
Wszystkie wypieki są wykonane z niezwykłą starannością z dbałością o jakość produktów z najwyższej półki. Cukiernicy posługują się także starymi przepisami naszych babć, więc jest to tajemnica, dlaczego tak dobrze smakują i przywołują wspomnienia z dzieciństwa niczym w książce Marcela Prousta „W poszukiwaniu straconego czasu”, gdy ten skosztował magdalenki (te notabene też znajdziecie Państwo w Cukiernia Poznań!).
Słodkości poznańskie przygotowywane są również na specjalne okazje pod zamówienie: czy to urodziny dziecka, ślub czy Komunia Święta. Cukiernicy z przyjemnością wykonają specjalny napis, stworzą dekoracje z marcepanu pod wydarzenie czy wydrukują wybrany obrazek na jadalnym opłatku na tort. Torty piętrowe czy babeczki na baby shower też nie są cukiernikom obce, a wszystko przygotowywane jest z odpowiednią dbałością o szczegóły i terminowość zlecenia – jedynym wymogiem jest co najmniej tygodniowe wyprzedzenie w opisie własnego projektu.
Nie ulega wątpliwości, że uśmiechnięte twarze klientów i buzie dzieci umorusane czekoladą to największa radość każdego cukiernika i duma naszej cukierni. Cieszymy się długą tradycją wykonywania naszych wypieków i to właśnie wierność tradycji jest jednym z naszych głównych atutów – choć świat zmienia się niezwykle dynamicznie, pewne rzeczy pozostają takie same, tak jak jakość naszych produktów i przepisy. Bo pewne rzeczy nie powinny ulegać zmianie, wychodzimy z takiego założenia.

Zobacz: https://cukiernia-piskorska.pl/