Prywatny detektyw


Usługi detektywistyczne obejmują szeroki zakres obowiązków i to klient określa jakiego zadania podejmie się prywatny detektyw. Chociaż w świadomości zbiorczej osoba detektywa widziana jest jako tajemnicza osoba, która w domowym zaciszu rozwiązuje skomplikowane zagadki opierając się na równie enigmatycznych poszlakach, to w rzeczywistości usługi detektywistyczne są z goła inne.

Najczęściej prywatni detektywi wynajmowani są, by dowiedzieć się czy partner bądź partnerka klienta dochowuje wierności. Podejrzenia o zdradzie bardzo często zostają potwierdzone lub obalone dzięki pracy detektywów. Nie oznacza to oczywiście, że brak jest zleceń traktujących o wyśledzeniu sprawców morderstwa czy rozwikłaniu spraw, które zostały zamiecione pod dywan przed laty. Takie zadania to jednak mniejszość.

Równie popularne są zlecenia w których klienci poszukują osób przed laty zaginionych. Są to stosunkowo trudne zlecenia, jednakże niektórym prywatnym detektywom udaje się znaleźć satysfakcjonującą poszlakę, która z czasem może doprowadzić do zaginionej bądź zaginionego.

Czasami usługi detektywistyczne są świadczone agencjom ubezpieczeniowym. Zadaniem prywatnego detektywa jest wtedy udowodnienie, że w danym przypadku doszło do oszustwa podatkowego.