Zastosowanie kurtyn spawalniczych


Kurtyny spawalnicze są jednym z koniecznych elementów jeśli chcemy zachować przepisy BHP na placach budowy oraz w halach magazynowych czy różnego rodzaju warsztatach. Pomagają chronić zarówno ludzi jak i pozostały sprzęt przed promieniowaniem, odpryskami, pyłem jak i temperaturą.
Wyróżniamy dwa rodzaje kurtyn: kurtyny paskowe oraz całościowe tak zwane parawany. Kurtyna paskowa to nic innego jak cienkie pasy z PCV nakładające się na siebie, natomiast parawany to jednolite elementy z foli ochronnej. Parawany lepiej sprawdzają się na otwartych przestrzeniach ponieważ pozwalają wydzielić przestrzeń roboczą natomiast kurtyny paskowe są niezastąpione w pomieszczeniach zamkniętych.
Kurtyny paskowe są bardzo praktyczne, ponieważ nie utrudniają ruchu- umożliwiając bezproblemowe przejście, ale zapewniając mimo wszystko dosyć dobrą szczelność. Montowane są często w wejściu do hali magazynowej.
Dobrze izolują od temperatury; zarówno wysokiej jak i temperatur ujemnych. Zatrzymują pyły i odpryski. Przemyślane zamontowanie kurtyn spawalniczych pozwala minimalizować szkody mogące powstać przy pracach tego typu oraz ochronić pracowników.

Więcej o kurtynach spawalniczych i nie tylko dowiesz się na: https://ekranypcv.pl/